miód lipowy

Miód lipowy w stanie płynnym ma kolor jasnożółty, czasem bursztynowy z zielonkawym odcieniem. Zapachem przypomina kwiaty lipy. W smaku jest pikantny, …

miód spadziowy

Miód spadziowy , w odróżnieniu od miodów nektarowych, nie powstaje z nektaru kwiatów, ale ze spadzi, czyli soku drzew przetworzonego przez owady, zarów …

miód wielokwiatowy

Miód wielokwiatowy jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych rodzajów pszczelego produktu. Może przybierać różną barwę i smak, w zależn …

miód słonecznikowy

Jasnożółty i bardzo przyjemny w smaku. ZASTOSOWANIE LECZNICZE W stanach skurczowy żołądka i jelit, leczenie wątroby i dróg żółciowych. …

miód gryczany

Miód gryczany bardzo łatwo rozpoznać wśród innych produktów pszczelich, gdyż wyróżnia się ciemnobrązowym kolorem i specyficznym zapachem biało-różowyc …

miód wrzosowy

Miód wrzosowy  zwany jest „królem miodów”. Wyróżnia się niesamowitym wrzosowym zapachem, specyficznym smakiem i kolorem. Jest też dużo droższy od miodó …

miód akacjowy

Miód akacjowy,  jest szczególnie zalecany w chorobach układu pokarmowego. Ze względu na wysoką zawartość cukrów prostych warto go stosować w stanach p …

miód rzepakowy

Miód rzepakowy pozyskuje się z nektaru rzepaku. Rzepak to roślina oleista oraz miododajna. Wysiany jesienią (ozimy) zakwita na początku maja pięknymi, …

miód faceliowy

Miód faceliowy pozyskiwany jest właśnie z kwiatów facelii. W Polsce najczęściej występuje facelia błękitna, wyróżniająca się piękną, niebiesko-fioleto …

miód malinowy

Miód malinowy charakteryzuje się delikatnym smakiem owoców maliny.  Ma złocisty kolor, który po skrystalizowaniu zmienia się w kremowy. Miód malinowy …